Týdenní plavba po Mallorce

Prožijte plavbu svých snů

Destinace

Mallorca

Týdenní plavba po Mallorce

Skvělé počasí, vynikající jídlo a 550 kilometrů dlouhé pobřeží, které zahrnuje překrásné pláže, ale i kouzelné zátoky a jeskyně! To je Mallorka, největší z Baleárských ostrovů. Během plavby uvidíte mimo jiné národní park na ostrůvku Cabrera, kde můžete pozorovat například delfíny, velryby nebo různé druhy mořských ptáků, Dračí jeskyni s podzemním jezerem či hlavní město Palma de Mallorca s majestátní katedrálou. Večer se můžete bavit na palubě luxusní all inclusive jachty nebo navštívit některé z přímořských městeček.

Komfort i styl

Dodatečné informace

Na palubě Lagoonu 620 budete mít k dispozici dvojlůžkovou kajutu s vlastní koupelnou, o jídla a občerstvení se bude start profesionální kuchař. V této části Středozemního moře navíc slunce svítí celých 300 dnů v roce, takže máte vysokou šanci, že trefíte dobrý termín! Užijte si týden plný španělských specialit, sangrie a zábavy na palubě luxusní a komfortní jachty!

Více si o Mallorce přečtěte v našem článku Mallorka: Ráj vzdálený jen pár hodin letu.

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových kabinách s vlastním sociálním zařízením

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře), nápoje k jídlům (víno, voda) a místní aperitivy (rum, punč, ovocné džusy)

Servis posádky – kapitána a stevarda/kuchaře 

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění pro jachty a cestující

Vybavení pro šnorchlování a kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Mallorka–Praha (orientační cena 4000 Kč)

Transfery letiště–marína–letiště

Další občerstvení, alkoholické a nealkoholické nápoje, které nejsou zahrnuty v plné penzi

Bank 230 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

Itinerář

Čeká na vás 8 dní (7 nocí) plných zábavy na palubě luxusního katamaránu Lagoon 620.

 

1. den: Palma de Mallorca – Cala Portals Vells (plavba: 1,5 hod)

Prohlídka hlavního města Palma de Mallorca s jeho slavnou katedrálou Panny Marie, přezdívanou La Seu. Nalodění v 18 hodin, poté, co se ubytujete v kajutách a projdete bezpečnostním školením, vyplujeme do Cala Portals Vells, krásné zátoky s průzračnou vodou.

 

2. den: Cala Portals Vells – Cala Pi – Colònia de Sant Jordi (plavba: 2,5 hod)

Po snídani vyplujeme do zátoky Cala Pi, kde je nádherná pláž s tyrkysovou vodou, ideální pro plavání a šnorchlování. Najdete zde také plážový bar a tři restaurace. Po obědě na lodi vyplujeme do Colònia de Sant Jordi – místní pláž Es Carbo mají v oblibě i členové španělské královské rodiny. Ve městě je podél Primavera Avenue i několik oblíbených restaurací a tapas barů. Na noc zakotvíme mezi ostrovy Gabina a Redona.

 

3. den: Colònia de Sant Jordi – Cala Figuera – Porto Petro (plavba: 3 hod)

Zátoce u přístavu Cala Figuera místní obyvatelé přezdívají „malé Benátky“. Zdejší přístav je stále spíše tradiční rybářská obec se zachovalými hausbóty a chatkami, které se táhnou podél celého pobřeží. Odpoledne se poplavíme do Porto Petro, bývalého rybářského přístavu, který se stal vyhledávaným přímořským letoviskem s krásnou zátokou.

 

4. den: Porto Petro – Cala Santanyi (plavba 1,5 hod)

V Cala Santanyi je krásná zátoka s jemnou písečnou pláží a křišťálově čistou vodou, která je ideální pro plavání. Je obklopena skalními útesy a lesy plnými borovic. Po obědě na palubě můžete šnorchlovat nebo se projet na kajaku do nedaleké krásné jeskyně.

 

5. den: Cala Santanyi – národní park Cabrera (plavba: 2,5 hod)

Národní park Cabrera leží 10 km od jihovýchodního pobřeží Mallorky a skládá se z hlavního ostrova Cabrera, šesti menších ostrovů a tuctu malých, skalnatých ostrůvků. Můžete si tu vychutnat nádherné šnorchlování v nedotčeném podmořském světě. Odpoledne se vydáme na zámek z konce 14. století, ze kterého je úžasný výhled na přístav.

 

6. den: Cabrera – pláž Es Trenc, Sa Rapita (plavba: 2 hod)

Překrásná pláž Es Trenc se rozprostírá podél 2,5 km dlouhého, chráněného pobřeží u vesničky Sa Rapita. Zdejší moře svým tyrkysovým zbarvením připomíná tropické oblasti. U pláže je několik chiringuitos, barů s malými obchůdky, které kromě jídel a drinků nabízejí i různé plážové doplňky a od 18. hodiny hrají latinskoamerickou hudbu.

 

7. den: pláž Es Trenc – Palma (plavba: 4 hod)

Po obědě se vydáme zpět do Palmy. Na zpáteční cestě uvidíte mimo krásné, strmé útesy Cap Blanc s majákem, různá skalnatá údolí a osamocené zátoky ideální ke koupání a šnorchlování (například Calo des Cap d’Alt a Cala de Cap Falco).

 

8. den: Palma

Snídaně na palubě a vylodění v 9 hodin.

* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat