Týdenní plavba po Korsice

Prožijte plavbu svých snů

Termín

27. 7. 2024 - 3. 8. 2024

Destinace

Korsika

Cena od

2 475 €

Týdenní plavba po Korsice

Na Korsice se snoubí krásná příroda s nádhernými památkami. Na tisíc kilometrů dlouhém pobřeží najdete pláže s jemným, čistě bílým pískem, zátoky s oblázkovými plážemi ukrytými pod skalnatými převisy i útesy spadající do až neuvěřitelně azurových vod Středozemního moře. Korsika je nejhornatější ze všech ostrovů Středozemního moře, takže pokud rádi kombinujete koupání v moři s obdivováním překrásné a divoké přírody, je ideální volbou. A také je to ostrov francouzský, takže se připravte na skvělá vína a prvotřídní gastronomii!

Komfort i styl

Dodatečné informace

Plavbu na luxusním katamaránu Lagoon 620 zahájíme v Ajacciu, odkud zamíříme na jih. Čekají na vás památky v městečkách Valenco a Bonifacio, koupání v „přírodním akváriu“ na ostrově île Piana i vodní sporty a relaxace v hlavním městě Korsiky Ajacciu. Ubytování je zajištěno v dvoulůžkových kabinách, ale vsadíme se s vámi, že většinu času budete trávit venku. Bude tady toho totiž hodně k vidění!

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování v klimatizovaných dvoulůžkových kabinách s vlastním sociálním zařízením

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře), nápoje k jídlům (víno, voda) a místní aperitivy (rum, punč, ovocné džusy)

Servis posádky – kapitána, stevarda/kuchaře a plavčíka

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění pro jachty a cestující

Vybavení pro šnorchlování, rybaření a mořský kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Korsika–Praha (orientační cena 9000 Kč)

Transfery letiště–marína–letiště

Další občerstvení, alkoholické a nealkoholické nápoje, které nejsou zahrnuty v plné penzi

Bank 210 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Čeká na vás 8 dní (7 nocí) plných zábavy na palubě luxusního katamaránu Lagoon 620.

 

1. den: Ajaccio

Odpoledne se nalodíme v korsickém přístavu Ajaccio, kde mimo jiné najdete rodný dům, památník i muzeum Napoleona Bonaparte. Poté, co vám posádka ukáže kabinu a ubytuje vás, vyplujeme do zátoky Sainte Barbe.

 

2. den: Ajaccio – Valenco (plavba: 3 hod)

Vyplujeme do zálivu Valenco, o jehož kráse se zpívá v mnoha tradičních korsických písních. Na oběd zakotvíme v přístavu Pollo, a pak poplujeme kolem útesů Taravu, kde si můžete zaplavat nebo třeba zajezdit na kajaku. U skal Taravu je také nádherné místo pro potápění. Po obědě nás čeká cesta do zálivu Valenco a zátoky Campo Moro. Campo Moro byla původně malá rybářská vesnička s několika domky ze žuly, a dodnes si zachovala svůj autentický šarm. Na břehu najdete několik barů, restaurací a obchodů. Navštívíme baštu, která se nachází na ostrohu Campo Moro.

 

3. den: záliv Valenco – Sénétose (plavba: 2 hod)

Cesta do Sénétose a jeho nádherného kotviště, oběd v zátoce Arana, kde můžete plavat, jezdit na kajaku i šnorchlovat. Odjezd do Bonifacio. Celé pobřeží okolo Acula je členité s drobnými fjordy. Vjezd do přístavu Bonifacio je velmi působivý, přístavu dominuje obrovský útes, na kterém leží opevněné město.

 

4. den: Bonifacio – souostroví Lavezzi (plavba: 3 hod)

Souostroví Lavezzi je přírodní rezervací, která chrání především vzácný druh racků, jež mají hnízda v obrovských kamenech, stejně jako nespočet ryb v tyrkysové vodě. Mimo jiné je tu krásné koupání. Kotvení na ostrově Piana, přírodní rezervaci, kde je voda tak průzračná, že člověk může vidět bílé písčité dno v hloubce tří až čtyř metrů.

 

5. den: Ile Piana – Anse de Roccapina (plavba: 3 hod)

Po snídani můžete šnorchlovat v přírodním akváriu. Po obědě nás čeká cesta do Roccapina. Dominantou této přírodní rezervace je žulová skála Lion de Roccapina, která byla působením povětrnostních vlivů zformována do tvaru lví hlavy. Tyrkysové moře tu tvoří krásný záliv se skalními útvary a zdejší pláže s bílým pískem patří k nejkrásnějším na Korsice. Kromě koupání, potápění a rybaření je také možné vydat se po kamenné cestě ke staré janovské strážní věži, odkud je nádherný výhled na okolní zátoky. V zálivu měla koncem 19. století ztroskotat luxusní zámořská loď z Indie s nákladem vzácných diamantů, které se od té doby nenašly.

 

6.den: Anse de Roccapina – záliv Valenco – Propriano (plavba: 3 hod)

Typický korsický přístav Propriano je lemován klasickými domečky, je tu živo a podél pobřeží naleznete mnoho barů a restaurací. Město je naprosto okouzlující a nepříliš přeplněné ani v hlavní sezoně. Můžete navštívit vesničku a vydat se na nákupy.

 

7. den: Propriano – Ajaccio (plavba: 3 hod)

V dopoledních hodinách roztáhneme plachty a vydáme se do Ajaccia. Naobědváme se v kotvišti před krásnou pláží, kde si ještě před odjezdem do Ajaccia užijete jízdu na kajaku, šnorchlování a koupání. Po příjezdu je na programu prohlídka města.

 

8. den: Ajaccio

Ráno si dáme poslední snídani na lodi, vylodění v 9 hodin.

 

* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat