Týdenní plavba na Seychelách

Prožijte plavbu svých snů

Termín

29. 7. 2024 - 5. 8. 2024

Destinace

Seychely

Cena od

1 825 €

Týdenní plavba na Seychelách

Seychely jsou pro mnohé cestovatele snovou destinací. Není divu – překrásná příroda, bělostné pláže omývané Indickým oceánem, palmy, typické žulové kameny a příjemní lidé. Prozkoumejte s námi podmořskou rezervaci Saint Anne Marine Park, užijte si potápění u ostrova Ile Cocos nebo návštěvu La Dugue, nejkrásnějšího ze Seychelských ostrovů. Během naší plavby se zastavíme i na ostrově Curieuse, kde žijí želvy obrovské, a Praslin, kde zase pro změnu roste zbytek pralesa endemických kokosových palem zvaných Coco de Mer (ano, to jsou ty palmy ve tvaru lidské zadnice).

Komfort i styl

Dodatečné informace

Na Seychelách je tolik krásných lákadel, že nebudete vědět, co dřív fotit! Jestli ostrůvek St. Pierre, vanilkové plantáže na La Digue, nebo želvy, které si rády přijdou pro nějakou tu dobrotu k snědku. Poplavíme se na prostorném katamaránu Mojito 82, na němž budete mít maximální pohodlí. A ještě jedna důležitá zpráva – na Seychelách je krásně po celý rok (ano, i během české zimy), a tak se tam můžete vypravit opravdu kdykoli.

Více si o tomto krásném koutu země můžete přečíst v článcích 5 věcí, které jste nevěděli o Seychelách a 5 nejkrásnějších míst Seychel.

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování ve dvoulůžkových kabinách s vlastním sociálním zařízením

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře)

Servis posádky – kapitána a stevarda/kuchaře 

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění lodi a cestujících

Vybavení pro šnorchlování a mořský kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Seychely–Praha (orientační cena 16 000 Kč)

Nealkoholické a alkoholické nápoje

Transfery letiště–základna–letiště (volitelně)

Bank 170 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Čeká na vás 8 dní (7 nocí) plných zábavy na palubě luxusního katamaránu Mojito 82.

 

1. den: Mahé – St. Anne Marine Park

Nalodíme se v Mahé a na noc zakotvíme v Saint Anne Marine Park. Zdejší podmořský národní park, který zahrnuje šest ostrovů u pobřeží ostrova Mahé, byl chráněným územím vyhlášen už v roce 1973. Rybaření a sběr lastur a korálů je tu zakázáno. Klidné a čisté vody ostrova St. Anne jsou nejlepší pro potápění. 

 

2. den: St. Anne Marine Park – Cocos Island – La Digue

Po obědě vyplujeme ke Cocos Island, který je vytvořen z velkých kamenů s podivuhodnými pruhy vyřezanými mořem. Při šnorchlování tu můžete pozorovat hejna tisíců ryb. Večer zakotvíme v nádherném přístavu La Digue.

 

3. den: La Digue

Na La Digue si můžeme půjčit kola a projet si tento nejspíš nejkrásnější seychelský ostrov. Žádná auta, jen kola nebo vozy tažené voly. Cesta se vine pod vzrostlými palmami, kolem domů se střechami z palmových listů, malých továren na kokosový olej, pláží s jemným bílým pískem a velkými skalami. Projet se můžeme i na koni.

 

4. den: La Digue – Cousin – Baie St. Anne (Praslin)

Ostrov Cousin je přírodní rezervace se vzácnými druhy ptáků a obřími želvami. Odpoledne přeplujeme na blízký ostrov Praslin. Navštívíme Vallé de Mai, údolí pod ochranou UNESCO, kde roste zbytek pralesa endemických kokosových palem zvaných Coco de Mer. Zakotvíme v Baie St. Anne.

 

5. den: Baie St. Anne – Grande Soeur – Curieuse nebo Anse Petite Cour (Praslin)

Na ostrově Grande Soeur budeme grilovat na jedné z nejkrásnějších pláží Seychel a potom si dáme 40minutovou procházku po ostrově. Věnovat se můžete i vodním sportům a relaxaci. Na noc zakotvíme v Curieuse nebo Anse Petite Cour.

 

6. den: Curieuse – Saint Pierre – Anse Volbert nebo Anse Lazio (Praslin)

Na ostrově Curieuse, který je součástí mořského národního parku, žije více než sto želv. Po obědě se vydáme na Saint Pierre, ostrůvek obklopený skalami s trsem vysokých palem, jemně se kymácejících ve větru. Vynikající místo pro šnorchlování s nádhernou podvodní scenerií. Kotvit na noc budeme v Anse Volbert nebo Anse Lazio (Praslin).

 

7. den: Anse Volbert nebo Anse Lazio (Praslin) – Mahé

Šnorchlování, koupání a vodní sporty na krásných plážích Praslinu. Průzračná voda, nejjemnější písek, žulové kameny, palmy, nikde ani živáčka. A jako bonus plavání s rejnoky hned u břehu! Na Mahé se vrátíme v odpoledních hodinách.

 

8. den: Mahé

Po poslední noci na palubě našeho katamaránu Mojito 82 už nás čeká jen vylodění na Mahé v časných ranních hodinách.

 

* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat