Týdenní plavba na Bali

Prožijte plavbu svých snů

Týdenní plavba na Bali

Bali toho nabízí cestovatelům tolik, že je těžké to shrnout do jediné věty – nádherné moře, nezapomenutelné západy slunce, krásné pláže, hory, rýžová políčka, starobylé hinduistické chrámy, příjemné klima i dobré jídlo. A především – věčně usměvavé lidi. Dokonce i v poměrně odlehlých oblastech pravděpodobně najdete místní, kteří mluví alespoň trochu anglicky. Plavit se budete na luxusním katamaránu Eleuthera 60, který nabízí špičkový komfort.

Komfort i styl

Dodatečné informace

Během plavby budete mít možnost navštívit historický chrám a setkat se s přátelskými obyvateli tradičních ostrovních komunit, kteří velmi rádi vítají všechny návštěvníky. Můžete se vydat na procházku na některou ze zdejších turistických stezek a pozorovat přitom ptáky i jedny z nejkrásnějších západů slunce na světě.

Po křižování vodami Bali zakotvíte v několika velkolepých přístavech a podíváte se i na Lombok, kterému se říká „pepřový ostrov“. Nachází se na východ od Bali a zhmotňuje představu ráje na zemi s plážemi, jemným pískem, tyrkysovými lagunami, celoročně teplou vodou a krásnými zátokami ke koupání. Ve vnitrozemí jsou zase k vidění vodopády, rýžová pole a malebné vesničky.

Více si o Bali můžete přečíst v článku Bali: 6 věcí, které si tu rozhodně nenechte ujít.

 

CENA ZAHRNUJE

Ubytování ve dvoulůžkové kajutě s vlastním sociálním zařízením

Plnou penzi (snídaně, obědy, večeře)

Servis posádky – kapitána a stevarda/kuchaře 

2 sady ložního prádla, ručníků a osušek na osobu/týden

Palivo a vodu

Pojištění lodi a cestujících

Vybavení pro šnorchlování a mořský kajak

 

CENA NEZAHRNUJE

Letenku Praha–Bali–Praha (orientační cena 17 000 Kč)

Nealkoholické a alkoholické nápoje

Transfery letiště–základna–letiště (volitelně)

Bank 180 € za osobu, splatný na místě při příjezdu (zahrnuje turistické taxy, vstupy do národních parků, poplatky za kotvení, naftu a drobné opravy)

Poznámka: Uvedená cena na osobu platí při obsazení kajuty dvěma osobami

 

STORNO PODMÍNKY

90 a více dnů – 25 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

89 – 60 dnů – 50 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

59 – 30 dnů – 75 % ceny pronájmu lodi s kapitánem 

méně než 30 dnů – 100 % ceny pronájmu lodi s kapitánem

Itinerář

Čeká na vás 8 dní (7 nocí) plných zábavy na palubě luxusního katamaránu Eleuthera 60.

 

1. den: Serangan

Po nalodění na ostrově Serangan se vydáme na krátkou plavbu na pláž Sanur, kde proběhne bezpečnostní instruktáž a večeře. Noc strávíme na kotvě v přední části Sanur.

 

2. den: Serangan – Nusa Lembongan (plavba: 3 hodiny)

Odjezd do Nusa Lembongan, kde je krásné místo pro plavání a šnorchlování. Dáme si tu oběd i večeři a zakotvíme na noc.

 

3. den: Nusa Lembongan – Gili Air (plavba: 6 hodin)

Brzy ráno vyplujeme na ostrovy Gili, tři ostrůvky s pláží a bílým pískem, které jsou lemované kokosovými palmami a obklopeny tyrkysovou vodou. Na Gili Air, který je nejmenší, nejtišší a nejkrásnější, uvidíte skutečný ráj na zemi. Můžete tu navštívit záchrannou stanici pro želvy s malými bazény na pláži, ve kterých se hemží mláďata želviček. Obklopen korálovými útesy, nabízí Gili barevný podmořský svět s množstvím želv, rejnoků a bezpočtem druhů barevných ryb, jako je třeba klaun očkatý.

 

4. den: Gili Air – Gili Meno – Senggigi (plavba: 1,5 hodiny)

V Gili Meno najdete nespočet korálů a ryb a krásně se tu šnorchluje. V Senggigi, která leží západně od Lomboku, je zase jedinečný mix kultur (balijské, čínské a arabské) a ohromující krajina – velké zátoky, pláže s jemným pískem, lemované kokosovými palmami, a tropický deštný prales.

 

5. den: Senggigi – Poh – Gili Nanggu (plavba: 3 hodiny)

Na ostrově Poh se opět můžete věnovat šnorchlování a relaxaci. Později doplujeme k malému ostrovu s bujnou vegetací Gili Nanggu, kde se skvěle plave.

 

6. den: Nanggu – Desert Point – Nusa Penida (plavba: 6 hodin)

Cestou podél jihozápadního pobřeží se zastavíme na pár ostrůvcích, kde se dá krásně šnorchlovat. Je tu řada osamocených pláží, perlových farem, starých mešit a velmi přátelští lidé. Zastávku na šnorchlování si uděláme i v Desert Pointu. Poté vyrazíme na Crystal Bay, krásnou pláž na severním pobřeží ostrova Nusa Penida, kde se zdánlivě zastavil čas. Lidé tu žijí podle starých tradic. Odpoledne strávíme v této malé a klidné zátoce s křišťálově čistou vodou a nejbělejší písečnou pláží na Bali.

 

7. den: Nusa Penida – Manta Point – Mushroom Bay (plavba: 3,5 hodiny)

V Manta Point je možnost šnorchlování s rejnoky. Potom už vyrazíme do „Houbového zálivu“ (jméno dostal podle tvaru místních korálů), který známý svými bílými a světlými písečnými plážemi ve tvaru rohlíku. Žijí tu převážně hinduisté, kteří staví tradiční lodě.

 

8. den: Mushroom Bay – Serangan (plavba: 2 hodiny)

Brzy ráno vyplujeme do kotviště Serangan. Vylodění po snídani, v 8 hodin.

 

* Trasa se může změnit bez předchozího upozornění z technických nebo povětrnostních důvodů

Máte zájem o tuto plavbu?

Mohlo by vás zajímat